Насіння багатьох рослин з давніх-давен використовувалися людьми для різних цілей, насамперед як їжа і цілющі засоби народної медицини. Кожна країна має свою історію пов'язану з різними продуктами, у тому числі насінням, яке росте в конкретних природних умовах. Насіння входить до складу багатьох страв, наприклад салатів та випічки. Також вони є самодостатнім перекушуванням, за допомогою якого можна наповнити організм енергією та корисними речовинами. Насіння поруч із іншими натуральними продуктами, такими як горіхи, сухофрукти та цукати використовують для створення корисних солодощів, наприклад, фітнес батончиків. З насіння багатьох рослин роблять халву та казинаки. Ці солодощі мають багато цукру, але вони приносять користь.

В Україні традиційно використовують насіння соняшнику та насіння гарбуза. У будь-якому супермаркеті можна купити це насіння як зі шкаралупою, так і в почищеному вигляді. За допомогою цього насіння можна використовувати швидкий і поживний перекус у будь-який час. Насіння гарбуза має велику кількість корисних мікроелементів, вітамінів і мінералів, з них роблять також масло, за аналогією з соняшниковим, але масло гарбуза більш корисне.

Гарбузове насіння широкого використовують у кулінарії, як прикраси, інгредієнти для салатів, а також у випічці та корисних десертах. Вони мають відомий приємний та характерний смак, який ні з чим не переплутати.

Що потрібно знати про гарбузове насіння

Гарбуз вважається традиційною рослиною для багатьох Європейських країн, у тому числі і для України, активно вирощується і в Туреччині, але батьківщиною цієї рослини є Американський континент, там вона вирощувалась і окультурювалась ще за 7000 тисяч років до нашої ери, на решту світу вона почала поширюватися у 16 столітті. У наші дні гарбуз вважає інгредієнтів, що входять до національних страв багатьох країн. Використовується для їжі як сам гарбуз, так і його насіння. Особливо цінне масло з насіння, воно є джерелом молі насичених жирних кислот омега 6. Насіння є більш корисним за складом корисних речовин ніж сам плід. За кількістю корисних речовин, що входять до складу, вони можна порівняти з багатьма суперфудами.

Особливо корисні гарбузові насіння для людей, які ведуть здоровий спосіб життя і дотримуються правильного харчування. Насіння позитивно впливає на багато систем і процес людського організму і здатне змінити їх на краще. Вони є чудовою заміною шкідливим солодощам. Усього жменя насіння вгамує голод. А корисні солодощі з них не гірші за традиційні смаколики задовольняють потребу організму в глюкозі. Насіння гарбуза в даному випадку є універсальним продуктом, який можна використовувати в багатьох стравах, при цьому вони забезпечують організм корисними вітамінами, мінералами, білками та жирами.

7 наукових причин є гарбузове насіння щодня

Що міститься в гарбузовому насінні

Гарбузове насіння це практично незамінний і не має аналогів продукт за вмістом магнію і полі насичених жирних кислот омега 6. Також вони мають велику кількість антиоксидантів, які допомагають продовжити молодість і запобігають виникненню деяких типів онкологічних захворювань. Рекомендується не приймати за один раз більше 25 г цього продукту. У такій кількості насіння міститься:

  • 13 г жирів;
  • Близько 2 г клітковини;
  • 7 г білків;
  • Найменше одного грама вуглеводів;
  • 6 мг омега 6;
  • 19% добової норми міді;
  • 18% добової норми вітаміну K;
  • 14% добової норми цинку;
  • 42% добової норми марганцю;
  • 23% добової норми заліза;
  • 37% добової норми магнію;
  • 32% добової норми фосфору.

Гарбузове насіння при правильному вживанні може закрити потребу людського організму в багатьох корисних мікроелементах. Але варто пам'ятати про те, що кожен продукт варто вживати помірно. Не рекомендується з'їдати більше 100 г на добу, ця доза має калорійність в 556 ккал, це досить багато. Крім того, не варто приймати всі 100 грам за один раз, бажано розбити на 3 або 4 прийоми.

Користь гарбузового насіння для здоров'я

  1. Знижує рівень цукру в крові
  2. Захищає серце та судини
  3. Поліпшує здоров'я простати
  4. Захищає сечовий міхур
  5. Захищає чоловічу фертильність
  6. Допомагає від випадання волосся
  7. Поліпшує сон та настрій

Людям з діабетом 2 типу або ризиком виникнення цього захворювання корисно щодня приймати гарбузове насіння. Вони значно знижують рівень цукру. Вони містять магній, який, за дослідженнями вчених, знижує ризик появи діабету приблизно на 30%.

Чи мають вони корисний вплив на серцево-судинну систему. Позитивно впливають на роботу серця. А масло з них знижує кров'яний тиск, а також рівень поганого холестерину. Воно збільшує рівень хорошого холестерину, що призводить до виведення з організму поганого холестерину.

Доведено позитивний вплив на чоловіче здоров'я. Насіння гарбуза, а також їхнє масло здатне полегшити симптоми аденоми простати при регулярному вживанні. Як наслідок покращується сечовипускання. Такий позитивний вплив доведено вченими з Німеччини та Південної Кореї.

Медично доведено поліпшення симптомів при гіперактивному сечовому міхурі у людей, які регулярно вживають насіння гарбуза. Зменшується частота походів у туалет та сечовипускання. Це захворювання може виникнути саме собою як результат розладів психіки, неврології або сечостатевої системи. Насіння гарбуза допомагає у всіх випадках. Науково доведено позитивні зміни при вживанні всього 10 г масла на день у 45% пацієнтів.

Цинк, яким багате насіння позитивно впливає на чоловічу репродуктивну систему. Разом з Л-аргініном цинк впливає виробництво тестостерону, дуже важливого гормону для чоловічого статевого здоров'я. Селен, який міститься в продукті, сприяє виведенню з організму шлаків та токсинів як у чоловіків, так і у жінок. Наявність шлаків і токсинів у чоловіків може бути причиною безпліддя. Вітамін B5 важливий для нормальної роботи надниркових залоз. Залізо допомагає збільшити витривалість та знімає втому. Насіння гарбуза допомагає запобігти безпліддям, еректильній дисфункції, аденому простати і простатиту.

Запобігає облисіння як чоловіків, так і жінок. Доведено збільшення росту волосся у чоловіків на 40% при прийомі капсули з 200 мг гарбузової олії. Також доведено зменшення випадання волосся у жінок.

Магній позитивно впливає на нервову систему та покращує сон. Речовини серотонін і триптофан, які теж входять до складу продукту, допомагають заснути. Вирішити серйозну проблему з нервовою системою насіння навряд чи допоможуть, але здатні покращити стан нервової системи.

7 наукових причин є гарбузове насіння щодня

Як приготувати гарбузове насіння

Вже готове насіння, як у чистому вигляді, так і зі шкаралупою можна купити практично в будь-якому супермаркеті. Придбати можна смажене та сире насіння. Багато людей самостійно вирощують гарбуз на своїх дачах, присадибних ділянках, у такому разі насіння можна видобути з дозрілого плоду та приготувати його самостійно. Для початку потрібно визначити стан плода, дозрілий він повністю покривається оранжевим кольором. У великому плоді буде велика кількість насіння. Гарбуз потрібно розрізати і дістати насіння, вони будуть покриті слизом і волокнами. Їх потрібно очистити, зробити це просто, посипте насіння сіллю і розітріть їх, після чого промийте у великій кількості теплої води, позбавтеся зайвої вологи за допомогою рушника або дуршлагу.

Є кілька способів приготування насіння гарбуза. Їх можна висушити природним способом, для цього потрібно їх залишити в теплому місці на кілька днів, а можливо і більше, все залежить від температури, і вживати в їжу, коли вони висохнуть. Це буде помітно візуально і на дотик. Якщо ви не готові чекати довго, поки насіння підсохне самостійно, можна прискорити цей процес і приготувати його в духовці. Розігрійте духовку до температури приблизно 80 градусів, розмістіть насіння гарбуза рівномірно по поверхні листа. Залиште їх у духовці на кілька годин, точний час залежить від сорту гарбуза, розміру насіння, їх вологості. У процесі готування їх потрібно перемішувати, діставати потрібно тоді, коли вони стануть хрусткими.

Протипоказання

Як і кожен продукт насіння гарбуза має протипоказання до застосування. Навіть якщо у вас немає таких протипоказань, ви можете нашкодити собі цим продуктом, якщо будете зловживати. Не приймайте на день більше 100 г насіння гарбуза, і не більше 25 г за один раз. Перелічимо основні протипоказання:

  1. Люди з жовчнокам'яною хворобою можуть приймати продукт, але з обережністю, бажано проконсультуватися з лікарем.
  2. При діабеті слід дотримуватися денної норми вживання, щоб не нашкодити.
  3. Слід обережно вживати насіння і людям із хворобами шлунково-кишкового тракту.
  4. Вагітним жінкам і матерям, що годують, також потрібно обережно підходити до цього продукту.