Горіхи багаті на рослинні білки і жири, у багатьох міститься також велика кількість вуглеводів і клітковини. Крім іншого, вони є джерелом багатьох корисних речовин та мікроелементів. Саме тому горіхи необхідно включати до раціону.

Що ж з них можна приготувати?

Салати та супи

У овочевих супах та легких салатах горіхи найбільш доречні. Найкраще додавати до страв сирі або попередньо замочені на кілька годин ядра. При цьому їх можна подрібнити, а можна залишити великими для прикраси. Так, наприклад, кедрові горіхи – частий інгредієнт овочевих салатів із заправкою з оливкової олії, а волоські горіхи – один із невід'ємних елементів супу харчо.

Основні страви

Додати горішки можна і до основних блюд. Робити це потрібно обережно, щоб не навантажити свій організм. Краще не поєднувати горіхи з важкою їжею, але можна додати трохи в соус для пасти, лобіо та інші страви з бобових, тушковані овочі, до запеченої риби та нежирного м'яса.

Десерти

У цій категорії горіхи особливо популярні. Їх додають у пироги, торти, маффіни, брауні, кекси. Подрібненими ядрами посипають фруктові салати, морозиво, муси. З горіхів роблять праліне, грильяж, марципан, нугу та безліч інших солодощів.

Рослинне молоко

Горіхове молоко роблять і мигдалю, кедрового та бразильського горіха, фундуку – насправді підійде будь-який вид. Приготувати молоко із попередньо вимочених горіхів можна в домашніх умовах за допомогою блендера. При цьому ви будете впевнені в його натуральності та корисних властивостях.

Важливо пам'ятати, що термічна обробка вбиває більшість корисних властивостей продукту. Якщо у вас є можливість, додайте сирі або вимочені горіхи салат, суп, соус або десерт вже після приготування страви.