Чіа є однорічною рослиною, перші згадки про які з'явилися в Мексиці.

Її висота становить 1 метр, а найцінніше, насіння, розміром нагадує льон, а формою – квасоля. Поверхня є глянсовою та має малюнок. Говорячи про смакові характеристики, можна позначити, що вони не мають різкого вираженого смаку, але мають приємні горіхові нотки післясмаку.

Вегетаріанці з усього світу просто люблять насіння чіа, адже вони наповнюють організм людини величезною кількістю кальцію та інших необхідних для життя компонентів.

Їх використовують при приготуванні спеціальних сумішей, якими харчуються вегетаріанці, підтримуючи в їхньому організмі необхідний баланс амінокислот.

Чіа активно використовують для того, щоб привести вагу до норми.

Вступаючи в реакцію з речовинами, що знаходяться в шлунку людини, насіння здатне вбрати в себе рідину, об'ємом у дванадцять разів більше, ніж вага насіння.

Таким чином, шлунок швидко заповнюється, а людина набагато швидше отримує відчуття ситості. Внаслідок цього відпадає потреба у перекусах, значно покращується метаболізм та загальний стан шлунково-кишкового тракту. Але фахівці наполегливо не рекомендують займатися самолікуванням, адже має бути призначене точне та правильне дозування, яке не зможе нашкодити людині.

Насіння цієї чарівної рослини у своєму складі містить антиоксиданти.

По концентрації цих речовин чіа з упевненістю випереджає такі ягоди як лохина або чорниця.

Особливо необхідні вони холодної пори року, щоб підтримувати хороший рівень імунітету людини. Антиоксиданти є унікальними речовинами, які чудово впливають на стан усіх внутрішніх органів та шкіри, що дозволяє зберігати молодість протягом тривалого часу.

Багате насіння і такі кислоти як Омега-6 і 3.

Вони містяться в дуже обмеженій кількості продуктів, але, тим не менш, повинні бути обов'язковою частиною раціону людини.

Вони плідно впливають на стан серцево-судинної системи та досить інтенсивно знижують холестерин.

Чіа – рекордсмен за вмістом у насінні білка, калію та кальцію.

Дослідження показали, що кількість цих речовин значно більша, ніж у злакових та бананах.

Завдяки цьому, при вживанні чіа люди відчувають значний приплив енергії, за цим загострюється уважність і поліпшується загальна робота мозкових клітин.

Сьогодні зерна рослини використовують і для зменшення проявів алергічної реакції.

Вони активно сприяють приведенню організму в тонус, при цьому омолоджуючи його клітини.

У харчуванні зерна застосовуються для нормалізації рівня холестерину та у вигляді профілактичного засобу проти атеросклерозу.