Популярність здорового способу життя, як і здорового харчування як його складової частини змушує багато прихильників цього способу життя переглядати продукти, що входять до раціону харчування. Для того, щоб ваше харчування ефектно давало результат, слід звернутися за консультацією до дієтолога. Помилково багатьма людьми з раціону забирається багато продуктів, що насамперед мають великий рівень жирності. Для того, щоб харчування було збалансованим, не варто відмовлятися від таких продуктів. Для того, щоб урізноманітнити свій раціон корисним харчуванням, використовують натуральні продукти, такі як насіння, горіхи, сухофрукти, цукати та інші.

Горіхи займають особливе місце у раціоні харчування людини, насамперед завдяки своїй універсальності. Їх можна приймати як у сирому, так і в обробленому вигляді. Горіхи є відмінним перекусом самі по собі, кілька ядер, наприклад фісташок, здатні позбавити від почуття голоду і додати заряд енергії на тривалий час. Крім того, горіхи використовуються як інгредієнт у багатьох корисних стравах, салатах, гарячих стравах, супах і в корисній випічці.

Одним із найкорисніших горіхів вважається макадамія, його корисність поширюється не тільки на харчову промисловість, олію використовують, у тому числі в косметології. Корисність горіха визначається вмістом великої кількості корисних для організму людини вітамінів, білків, жирів, мінералів та інших корисних мікроелементів.

Де росте. Калорійність та склад

Батьківщина рослини Макадамія - це Австралія. Корисні властивості горіха були відомі з давніх-давен, місцеві жителі називали його подарунком богів. Потрібно відзначити що корисне не тільки саме ядро, але й шкаралупа, з якою можна отримати масло. Масло вважається корисним у лікувальних цілях та косметології. Рослину вдалося окультурити, завдяки чому значно розширився ареол його проживання. Його вирощують на Американському континенті та в Азії. На Гавайських островах вирощування макадамії є значною частиною доходів бюджету. У північній півкулі немає умов для зростання дерева, їх можна створити хіба що у теплиці. Різниця в температурі всього кілька градусів може згубно сказати на рослині.

Друга назва плода – Австралійський горіх. Його вартість досить висока, оскільки догляд за ним вимагає чимало зусиль щодо забезпечення потрібного рівня вологості та температури навколишнього середовища. На вигляд макадамію легко переплутати з фундуком. Але на відміну від фундука він має більш тендітну та ніжну структуру. Потрібно відзначити високий рівень калорійності горіха, у 100 г міститься 718 ккал. Така харчова цінність досягається за рахунок утримання великої кількості волокон та жиру. Для того щоб з'їсти всі 100 грамів продукту за один прийом, потрібно витривалість, як правило, достатньо декількох ядер. Олія отримана зі шкаралупи та ядра має ще більшу калорійність - 844 ккал.

У своєму складі макадамія має великий набір корисних мікроелементів, що містить вітаміни В; З; Е, фосфор, селен, калій, кальцій, мідь, магній, марганець, залізо натрій.

Горіх макадамія користь та шкода для організму

Чим корисний горіх макадамія

Зусилля та засоби витрачені на вирощування горіха виправдані завдяки великій кількості корисних властивостей, серед яких можна виділити такі:

  1. В Австралії горіх входить до щоденного раціону харчування місцевих жителів, і як наслідок спостерігається дуже низький відсоток людей з проблемами з холестерином.
  2. Його можна використовувати як додатковий засіб при лікуванні багатьох захворювань, наприклад, ангіни, мігрені, артриті, авітамінозі, варикозі. Для дівчат це відмінний засіб при боротьбі з целюлітом.
  3. Відзначається позитивний вплив на стан серцево-судинної системи, може використовуватись для лікування її захворювань, покращує стан серця та судин.
  4. Завдяки корисним мікроелементам, що перебувають у складі, горіх запобігає появі деяких типів онкології.
  5. Широко використовується як засіб для підвищення потенції та нормалізації місячних у жінок. Покращує стан крові.
  6. Нормалізує рівень тестостерону.
  7. Поліпшує стан нервової системи.
  8. Відмінно розслаблює м'язи, хороший спосіб поліпшити стан м'язів після тренувань.
  9. Використовується проти різноманітних запалень.
  10. Позитивно впливає відновлення після напруженої розумової роботи.
  11. Прискорює відновлення організму після хвороб та операція.
  12. Сприяє швидкій регенерації шкіри після опіків.
  13. Приводить у норму загальне гормональне тло як чоловіків, так і жінок.
  14. Олія використовується в косметичних засобах, зволожує шкіру та робить її еластичною.

Чи можна макадамський горіх вагітним, тим хто худне

Макадамія корисний і для вагітних жінок, і для тих, хто хоче втратити кілька зайвих кілограмів. Завдяки великій кількості корисних мікроелементів, горіх здатний наситити організм вагітної жінки цими корисними речовинами. При вагітності горіх є джерелом корисних мікроелементів, а після пологів можна використовувати масло макадамії, щоб привести в норму фізичний стан. Є ефективним засобом для розгладження розтяжок. Також масло буде корисним для догляду за шкірою малюка. Використовується для усунення спазмів, як протизапальний засіб, заспокоює нервову систему, допомагає впоратися зі стресами. Завдяки магнію ядра, що входить до складу, нормалізує психоемоційний баланс людини.

При регулярному вживанні жінки після вагітності швидко відновлюється сексуальне здоров'я. Також покращується стан шкіри, нігтів та волосся. Завдяки великій кількості харчових волокон позитивно впливає на роботу кишечнику, попереджає появу запорів, приводить у норму мікрофлору та сприяє покращенню травлення. Використовується як продукт, що покращує засвоєння заліза. Результатом вагітності може стати підвищений кров'яний тиск, щоб уникнути цього, приймайте макадамію. Денна норма горіха від 30 до 50 грам, але не варто приймати цю кількість за один раз, розділіть на кілька прийомів їжі.

Відзначається ефективність плоду і для людей, які стежать за своєю фігурою і хочуть позбутися зайвої ваги. Багато любителів дієт знають що макадамія є продуктів, що входить в раціон харчування при середземноморській дієті. Всього 20 грамів на день допоможуть вам скинути вагу з високою ефективністю.

Горіх макадамія користь та шкода для організму

Як правильно зберігати

Перш ніж зберігати горіх, потрібно купити макадамію у свіжому вигляді. Ознакою свіжого горіха є приємний ванільний аромат. Також можна звернути увагу на стан шкаралупи, вона повинна бути гладкою, це також означає, що горіх свіжий і правильно вирощений. Якщо купуєте макадамію без шкаралупи, на горіху не повинно бути цвілі та плям. Краще купувати плід у герметичній упаковці, це буде гарантією надійного зберігання та відсутності цвілі.

Є загальне правило для всіх горіхів, найдовший термін зберігання якщо вони ще не відокремлені від шкаралупи. У випадку з макадамією термін зберігання його в шкаралупі може досягати до двох років при потрібній температурі повітря та рівні вологості. Ідеальні умови для зберігання – це відсутність вологості та температура навколишнього середовища від 0 до 10°C. потрібно в герметичній тарі.

Якщо ви використовуєте макадамію в щоденному раціоні не потрібно закуповувати горіх відразу на весь термін придатності, купіть його з розрахунку на місяць або кілька, потім можна купити знову свіжий продукт, не варто робити запас на рік, так як плід весь цей період у придатних для зберігання умов досить проблематично, а найменші коливання температури можуть призвести до псування.

Олія макадамії в косметології: користь та застосування

З макадамії, як ядра, так і шкаралупи виробляють олію, яку отримують способом холодного віджиму, це дозволяє зберегти його корисні якості, вітаміни та мінерали. На деяких плантаціях горіх вирощують виключно для одержання олії. Воно містить ефірні олії, полі насичені жирні кислоти омега 3, мінерали, вітаміни, протеїни та інші корисні мікроелементи.

Ринок косметологічної продукції пропонує безліч кремів, лосьйонів, шампунів, губної помади, а також інших видів засобів для догляду макадамії, що містять олію. Такі косметичні засоби для догляду володіють антиоксидантними, омолоджуючими та відновлюючими властивостями.

Також на основі горіха виробляються лікувальні препарати для зовнішнього застосування. Вони допомагають у загоєнні дефектів шкіри, таких як шрами, розтяжки, рубці, особливо корисні жінкам після пологів, а також інтенсивного зменшення ваги. Макадамія використовується також у засобах проти опіків. Олія горіха добре вбирається в шкіру і не залишає слідів і плям на одязі.

Незважаючи на те, що косметологічні засоби, що містять масло макадамія мають недешеву вартість, вони все одно користуються популярністю завдяки високій ефективності.

Протипоказання

Як і кожен продукт, горіх Макадамія має ряд протипоказань до застосування. Головним протипоказанням є дотримання норм вживання, не варто їсти більше 50 грамів на день, і навіть цю кількість потрібно розділити на кілька прийомів. Загалом горіх має такі протипоказання до застосування:

  1. Алергія, яка може виникнути і як результат зловживання продуктом, у разі появи висипів, почервоніння, сверблячки, задишки та інших симптомів слід припинити вживання горіха.
  2. Якщо ви схильні до набору зайвої ваги, вам варто проконсультуватися з дієтологом щодо того, чи варто вам вживати даний продукт і в якій кількості.
  3. Не рекомендується горіх та матеріям у період грудного вигодовування дитини, це може нести ризики для здоров'я малюка, наприклад, виникнення алергії.
  4. Не варто вживати його при деяких хворобах травної системи.
  5. У дітей віком до 3 років відсутні відповідні травні ферменти, тому цей горіх протипоказаний їм як їжа.