Роль горіхів у веганському харчуванні


Вегетаріанство - це спосіб харчування, що виключає всі продукти тваринного походження, включаючи яйця, молочні продукти та мед. Термін "вегетаріанець" іноді використовується в ширшому значенні для позначення всіх, хто дотримується більш обмеженої дієти. Вегани виключають не тільки м'ясо, а й інгредієнти тваринного походження, такі як желатин, а також продукти тваринного походження, такі як шкіряний або шовковий одяг.
У багатьох є свої причини для переходу на веганську дієту. Для одних це етичні міркування, для інших – економічні, для третіх – медичні. Якою б не була ваша причина, неважливо, як ви до цього прийшли - головне, що ви задоволені своїм способом життя і почуваєтеся чудово!
Багато людей не дотримуються правила немає нічого, що походить від живої істоти. Є й ті, хто відмовляється від вживання м'яса через його сумнівну якість, але не заперечує проти вживання інших тварин. Виробництво м'яса - одна з екологічно небезпечних галузей промисловості, враховуючи її залежність від величезної кількості хімікатів і добрив. Зрештою, саме у виробництві м'яса задіяні різні хімікати: добрива для виробництва кормів, антибіотики та гормони росту, що вводяться безпосередньо тваринам на фермах.
Незалежно від того, чи є ви вегетаріанцем, веганом або пескетаріанцем (рибоєдом), важко уявити світ без м'яса. Незалежно від того, чи їсте курячу грудку або стейк, важливо розуміти ризики дієти, заснованої в основному на продуктах тваринного походження.
Є багато причин наукових та інших, щоб стверджувати, що рослинна дієта корисна для навколишнього середовища. По-перше, тваринництво дуже впливає використання землі. Більшість із нас знає, що сільське господарство використовує багато землі та води, але багато хто не розуміє, скільки енергії йде на виробництво сільськогосподарських культур, що використовуються в кормах для тварин та перероблених продуктах харчування.


Які горіхи найкраще підходять для веганів?


Раціон веганів та вегетаріанців досить великий, існує ціле веганське рух у світовій кухні. З рослинної їжі можна отримати якщо не всі, то більшість необхідних для людського організму корисних мікроелементів. Для збалансованого харчування, до складу веганського меню повинні бути включені різноманітні рослинні продукти, і горіхи в цьому переліку займають не останнє місце. Крім того, горіхи будуть корисні практично будь-якій людині в помірних дозах, рекомендуємо звернути увагу на такі горіхи:

  • Волоські горіхи багаті на цинк і йод, жирні ненасичені кислоти, корисні для живлення мозку і взагалі мають високу поживну цінність. Волоські горіхи добре поєднуються з салатами та зеленню. Вони також містять багато білка, що робить їх ідеальною закускою, коли ваш мозок потребує розумової стимуляції, особливо під час довгих робочих днів.
  • Кешью є багатим джерелом як ненасичених, мононенасичених жирних кислот, і (полі)ненасичених жирних кислот. Як і всі горіхи, вони містять хорошу кількість клітковини та білка. Кешью добре поєднуються з холодними закусками та овочевими салатами, несолодкими десертами, пластівцями та сухими сніданками. Їх часто додають до цукерок або овочів як заправки для салатів, тому що смак кешью настільки приємно поєднується, що вам не знадобляться додаткові приправи або фрукти.
  • Мигдаль популярний завдяки своєму солодкому, горіховому смаку та високому вмісту жирів. Мигдаль додає в раціон корисні жири, знижує апетит та усуває почуття голоду, знімає втому та освіжає шкіру. На додаток до цих корисних властивостей мигдаль додає вітаміни, мінерали, клітковину та фітохімічні речовини у дієтичні сніданки. Мигдаль є багатим джерелом вітаміну Е, магнію та клітковини. Крім того, він є важливим джерелом альфа-ліноленової кислоти, яка може допомогти знизити рівень холестерину. Мигдаль також знижує апетит і усуває почуття голоду, знімає втому та освіжає шкіру.

Висновки


Веганство - це дієта, а спосіб життя. Це означає, що ви вирішили уникати у своєму житті м'яса, молока та інших продуктів тваринного походження. Віганство може бути повним або частковим. Чим різноманітніша дієта і чим більше в ній продуктів із різних груп, тим краще харчується ваш організм. Людина - єдина істота, яка харчується усвідомлено, а отже, вибірково. Також не варто забувати, що людина відноситься до класу ссавців, а значить, молоко та молочні продукти для нього природні.
Якщо правильно збалансувати веганську або вегетаріанську дієту, то з рослинної їжі можна отримати ті ж корисні мікроелементи, які присутні і в тваринній їжі. Такі мікроелементи знаходяться в:

  • Водорості, овочі та коренеплоди.
  • Соєві продукти.
  • Горіхи та бобові.
  • Крупах та насінні